İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yüzme Havuzu Ne Zaman Açılacak?

Gerede’ye yapılan yarı olimpik yüzme havuzu ne zaman hizmete girecek? Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar konuyla alakalı bir açıklama yaptı.

Gerede’ye açılması merakla beklenen yarı olimpik yüzme havuzunun yapımı tamamlandı. İl Özel İdaresi ve Gerede Belediyesi’nin ortak olduğu Esentepe Turistik Tesisler Kurma ve İşletme Birliği adına inşa edilen yüzme havuzunun Gerede Belediyesi’ne devir teslim işlemleri başladı. Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’dan yüzme havuzunun açılış sürecine dair bir açıklama geldi.

Yapım süreci nasıl işledi?

Eski Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın döneminde projelendirilen yarı olimpik yüzme havuzunun ilk ödeneği yine Baygın döneminde İGM kararıyla İl Özel İdaresi bütçesinden alınmıştı. 2014 yılının şubat ayında yapılan İl Genel Meclisi toplantısında, ilçemize yarı olimpik yüzme havuzu yapımı için 2014 yılı İl Özel İdare bütçesinde bulunan 1.040.000 TL’lik ödeneğin Esentepe Turistik Tesisler Kurma ve İşletme Birliği hesaplarına aktarılmasına dair Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan gelen rapor görüşülmüş, söz konusu ödeneğin aktarılmasının uygun olduğunun belirtildiği rapor mecliste yapılan oylama sonucu kabul edilmişti.
Bu ilk ödeneğin sonrasında da Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ve Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın temasları neticesinde yüzme havuzu için Spor Toto Teşkilatından hibe desteği alınmıştı.
Yapımı tamamlanan yüzme havuzu binasının bahçe, açık otopark ve çevre düzenlemesi de Gerede Belediyesi tarafından yapıldı.

Ne zaman açılacak?

Şu anda Gerede’de yüzme havuzu ile ilgili en merak edilen soru ise ne zaman açılacağı… Bu konuyla ilgili açıklama ise Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’dan geldi.

Gerede yapı olimpik yüzme havuzunun belediyeye devredileceğini belirten Başkan Allar, bu devir işleminden sonra yüzme havuzunun işletme ihalesinin yapılacağını veya belediye tarafından işletileceğini belirtti. Allar şöyle konuştu:
“Yarı olimpik yüzme havuzunun ve peyzaj çalışmalarını tamamladık. İhata duvarlarını bitirdik. Yasal prosedür olarak şu anda Belediyemizin mülkü olmak üzere. Bize geçtiğinde bizde çalıştırılması noktasında işletme ihalesi yapacağız veya Belediye olarak kendimiz işleteceğiz. İlçemize kazandırılan bu sosyal tesisin yapımında büyük emekleri olan Milletvekilimiz Sayın Fehmi Küpçü’ye şahsım ve hemşehrilerim adına teşekkür ederim”

Sosyal Medyada Paylaşın!

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir