İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yüzme havuzu devrediliyor

Bu sene hizmete giren yarı olimpik yüzme havuzu Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devrediliyor.
Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu’nun gerekli talimatı verdiği belirtilen devir için evrak süreci başladı.

Gerede’de bu sene hizmete giren Şehit İsmail Coşkun Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi ile ilgili geçtiğimiz haftalarda yeni bir gelişme yaşandı.

Hatırlanacağı üzere, yarı olimpik yüzme havuzu ve spor kompleksi için Ocak ayında ihale yapılmış ve ihalenin sadece bir katılımcısı olmuştu. 1.150 TL+KDV bedelle çıkılan ihale 50 TL’lik artış sonucunda 1.200 TL+KDV’lik kira bedeliyle katılan firmada kalmıştı.

Kirasının düşük olmasına rağmen özellikle yüzme havuzu nedeniyle maliyetlerin çok yüksek olduğu konuşulan yüzme havuzu ve spor kompleksinin irtifak hakkının Gerede Belediyesi tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devredilmesi için çalışmaların başladığı öğrenildi. Devir sonrasında işletme işinin de Bakanlık tarafından yapılacağı belirtiliyor.

Konu, Gerede Belediye Meclisi’nin Ekim ayındaki ilk toplantısında gündeme geldi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, devir için taleplerin yapıldığını, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun talimatı verdiğini söyledi. İlgili genel müdürün kendisini arayarak, “Başkanım taleplerinizi yapın, kararlarınızı alın, bize gönderin” dediğini belirten Allar, talep yazısının Valilik aracılığıyla Ankara’ya elektronik ortamda e-imza ile gönderildiğini ifade etti.

Allar: Giderleri çok fazla

Bu devir işleminin Belediye’nin yükünü hafifleteceğini savunan Belediye Başkanı Allar, buranın aylık 70-80 bin TL giderinin olduğunu, mevcut işletmecinin bırakması halinde yeni işletmeci bulmanın zor olacağını belirterek, “Giderleri çok fazla. Bunlar devlet tarafından sübvanse edilecek. Bundan daha büyük mutluluk olur mu. Devlet çalıştıracak, çalışan personelin maaşını devlet verecek ve ilçemiz hizmet alacak” diye konuştu.

Belediye Başkan Allar ayrıca bir soru üzerine, belediyenin mevcut işletmeciyle yaptığı sözleşmeyi tek taraflı feshetme hakkının olduğunu belirterek, devir işleminden sonra mevcut işletmecinin devam etmeyeceğini söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın!

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir