İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gayret: Ülke Olarak Zor Bir Durumdan Geçiyoruz!

BESOB Başkanı Tahir Gayret ülke olarak zor bir durumdan geçtiğimizi, bundan en çok etkilenen esnaf ve sanatkârların ciddi sorunlarının olduğunu söyledi. Gayret bu durumun destek, teşvik vb. ekonomik politikalar ile çözüme kavuşacağına inandığını belirtti.

Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ne bağlı oda başkanları, esnaf ve sanatkârların sorunlarını tespit ederek çözüm yollarını hep beraber bulmak amacıyla 2018 Başkanlar Kurulu Toplantısı’nda bir araya geldi.

Bolu Hampton by Hilton Otel toplantı salonunda gerçekleşen toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Birlik Başkanı Geredeli hemşehrimiz Tahir Gayret yaptığı açılış konuşmasında toplantıya katılan oda başkanlarına katılımlarından dolayı teşekkür etti. Başkan Gayret konuşmasında toplantının amacının odaların, esnaf ve sanatkârların sorunlarının tespit ederek çözüm yollarını hep beraber bulmak ve oda başkanlarının teklif ve önerilerini bu toplantıda görüşerek hayata geçirmek olduğunu belirtti.

Toplantıda birliğe bağlı esnaf odalarının genel durumları değerlendirildi. Önümüzdeki çalışma döneminde neler yapılmalı hangi çalışmalara daha ağırlık verilmeli gibi konular ele alınarak görüşüldü.

Birlik Başkanı Tahir Gayret, geçen bir yılda BESBOB’un yapmış olduğu çalışmaları anlatarak oda başkanlarına açıklamalarda bulundu. Gayret şöyle konuştu:
“Ülke olarak zor bir durumdan geçiyoruz bundan en çok etkilenen esnaf ve sanatkârlarımızın ciddi sorunları olduğu doğrudur önümüzdeki süreçte de umut ediyorum ki bunları hep birlikte Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu ve devletimizin esnaf ve sanatkârlarımıza sunacağı destek, teşvik vb. ekonomik politikaları ile çözüme kavuşturacağımıza inanıyorum.”

Toplantının dilek ve temenniler bölümünde söz alan oda başkanları, toplantının çok yararlı geçtiği, toplantıda dile getirilen sorunların çözüm önerileri için bunların gerekli platformlarda birlik nezdinde dile getirilip takibinin yapılıp sonuçlandırılmasına çaba sarf edilmesine karar verilmiştir.

Birlik Başkanı Gayret, toplantının sonunda tekrar oda başkanlarına katılımlarından dolayı teşekkür ederek bu günkü başkanlar kurulunun toplantısının ileriye dönük yapılacak çalışmalara ışık tutacağını belirterek toplantıyı bitirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın!

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir