İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tabakhaneler için kritik tarih 2020

Taşınma süreci devam eden tabakhanelerin mevcut yerindeki alt işlenti üretimi konusunda Belediye Başkanı Allar tarih vererek konuştu: “Deri sanayi kesinlikle 2020’den sonra alt işlentiyi burada yapamaz!”

Gerede’de bulunan tabakhanelerin Deri OSB’ye taşınma süreci devam ederken, taşınmayacakların durumu hakkında Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’dan bir açıklama geldi.

Gerede Belediye Meclisi’nin geçtiğimiz ay yapılan ilk toplantısının dilek ve temenniler bölümünde Gerede tabakhaneleri ile ilgili konuşan Başkan Allar, 2020’yi işaret etti. Şu anda mevcut tabakhanelerin bulunduğu yerde 2020’den sonra alt işlenti yapılamayacağını belirten Allar, “Deri sanayi kesinlikle 2020’den sonra alt işlentiyi burada yapamaz. Bunu söylüyorum. Dün de söyledim, bugün de söylüyorum” şeklinde konuştu.

Karabük’ten bile şikayet geliyormuş

“Şu anda palyatif çözümlerle yolumuza devam ediyoruz” diyen Belediye Başkanı Allar, deri sanayii ile ilgili ciddi sıkıntıların olduğunu, Karabük’ten bile şikayet geldiğini, 2020’de burada finisajın devam edeceğini ancak alt işlentiyi burada yapma şansının kalmadığını ifade etti.

“Burası bizim ekmek kapımız, burayı yaşatmak için elimizden gelen palyatif çözümlerle de olsa yolumuza devam ediyoruz” diyen Başkan Allar, “Ama bir de bir gerçek var. Bunu da görmemiz gerekir diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Mevcut yerinden taşınamayacak olan tabak esnaflarının ve çalışanlarının gazetemiz tarafından ilk kez kamuoyuna duyurulan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın bu açıklamalarına karşı nasıl bir tepki vereceği merak ediliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın!

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir