İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Seçim Yaklaştı Ziyaretler Çoğaldı Mı?

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın toplumun çeşitli kesimlerine yaptığı ziyaretler devam ediyor. Peki bu ziyaretler yaklaşan seçimler nedeniyle mi? Kendisi cevap verdi…

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Gerede’de ki işyerlerini, sivil toplum kuruluşlarını, dernekleri, okulları ziyaret ederek; esnafın, işçilerin, okul müdürlerinin, öğretmenlerin, öğrencilerin, diğer vatandaşların isteklerini dinlemek için yaptığı ziyaretlere devam ediyor.

“Her kesimden vatandaşlarımızın görüşlerine başvuruyoruz”

Ekibiyle birlikte düzenli olarak işyerlerini ziyaret eden Başkan Allar, “Ziyaretlerimiz de bir taraftan projelerimizi ve hizmetlerimizi değerli halkımıza, esnafımıza, öğrenci kardeşlerimize anlatıyoruz. Diğer taraftan da geçmişten daha güzel bir Gerede inşa etme noktasında yeni projelerimiz konusunda her kesimden vatandaşlarımızın görüşlerine başvuruyoruz” ifadelerini kullandı.

“Bunu sadece seçim zamanlarında değil yılın her döneminde yaptık”

Başkan Allar ayrıca bu ziyaretleri sadece seçim zamanlarında değil yılın her döneminde yaptıklarını belirterek yaptığı ziyaretleri şu şekilde özetledi:

“Biz göreve geldiğimiz günden bugüne değin 4.5 yılda İlçemizde kapısından içeri girmediğimiz, çayını içmediğimiz, elini sıkmadığımız esnaf ve vatandaşımız yoktur. Tabakhane bölgesine yaptığımız düzenli ziyaretlerimizle işçilerimizle bir araya geliyoruz. Sanayi sitesinde esnaf ve vatandaşlarımızla birlikte oluyoruz. Alt arasta ve üst arastada, ana cadde boyunca kapısından içeri girmediğimiz esnafımız yoktur. Biz bunu sadece seçim zamanlarında değil yılın her döneminde yaptık.”

“Cumartesi günleri kurulan Kapalı Pazaryerimize düzenli her hafta uğrayarak esnaf duasına iştirak ettik. Zaman zaman eleştiri konusu olsa da düğünlere, cenazelere iştirak ettik. Çünkü insanımızın sevincini ve hüznünü paylaşmak insani görevimiz. Ben Pazar günümü halkımızın davet ettiği düğüne ayırmışım. Zengin-fakir ayrımı yapmadım. Katıldığım tüm düğünlerde evli çiftlerin mutluluğu görülmeye değer. Davetiye verirken gelmezsen darılırız diyen bir vatandaş profilimiz var. Bu onların bize olan sevgisinden kaynaklanıyor. Buralarda da halkımızla iç içe olduk. Başkanlık Makamına oturarak zaman öldürmedik.”

“Hem İlçenin sorunlarını çözdük, proje ürettik hem de halkımızı birebir dinledik. Sadece proje odaklı çalışıp vatandaşı unutmak hoş değil. Biz gecemizi gündüzümüze kattık hem proje ürettik hem de halkımızla beraber olduk. Üretmiş olduğumuz projeler ve yapmış olduğumuz hizmetlerle Gerede’de yapılmayan hizmetleri getirdik. Hemşehrilerimizin günlük hayatını kolaylaştırmak adına düzenlemeler yaptık. Sosyal ve kültürel belediyeciliğin sorumluluklarını yerine getirerek Gerede’yi yaşanabilir bir şehir yapmak için var gücümüzle çalışıyoruz.”

“Halkımıza yaptığımız ziyaretlerde amacımız sadece hizmetlerimizi anlatmak değil. Onların dertlerini dinlemek, çözüm üretmek en büyük gayemiz. Vatandaşımız sahada bizim gören gözümüz, duyan kulağımız. Kapımızda, gönlümüzde onlara her zaman açık. Bundan sonraki süreç içinde hizmetlerimiz hız kesmeden devam edecek”

6 sandık görüldü şimdi de yerel seçimler de yaklaşıyor…

Başkan Allar her ne kadar açıklamasında ziyaretleri sadece seçim zamanlarında değil yılın her döneminde yaptıklarını dile getirse de kendisinin seçildiği 2014 yerel seçimlerinden bugüne kadar 2 cumhurbaşkanlığı seçimi, 3 milletvekili seçimi ve 1 referandum yapıldı. 2016 yılı haricinde her yıl seçim oldu. Şimdi de 2019 yerel seçimlerine 5 aydan az bir zaman kaldı. Başkan Allar’ın 2016 yılı performansına bakılarak bu tür ziyaretlerin seçim ile ilgilisinin olup olmadığı anlaşılabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın!

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir