İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

O Tuvaletler Yenilendi

Gerede’nin merkezinde bulunan camilerden tarihi Yıldırım Beyazıt Camii’nin şadırvan ve tuvaletleri yenilendi.

Bir süredir tadilat çalışması yapılan Gerede’nin tarihi camilerinden olan Yıldırım Beyazıt Camii’nin şadırvan ve tuvaletleri yeniden kullanıma açıldı.

Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Gerede Müftüsü Abdurrahman Şenoğlu, Gerede Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürü Kemal Keser, Fen İşleri Müdürü Hasan Şen ve Yıldırım Beyazıt Camii İmam Hatibi Muhsin Yiğit’ten oluşan bir heyet cuma namazı sonrasında şadırvan ve tuvaletlere giderek yapılan çalışmaları inceledi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, “Camilere olan hizmetlerimizi hiç bir zaman eksik etmedik. Cami görevlilerimiz ve vatandaşlarımızın talepleri sonucunda Yıldırım Beyazıt Camimiz merkez de yer alması hasebiyle ekonomik ömrünü tamamlamış tuvaletlerini yıkarak yerine daha hijyenik koşullarda hizmet veren, modern tuvaletler ve abdest alma yerlerini hizmete açtık” diye konuştu.

Manevi yükümlülüklerin yerine getirilmesinde ibadethanelerin büyük öneme sahip olduğunu kaydeden Allar, caminin yeni tuvalet ve şadırvanının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Protokol, fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.
Sosyal Medyada Paylaşın!

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir