İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

MHP’den Bir Aday Adayı Daha

Durmuş Ercimen MHP’den Gerede Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

Yerel seçimler yaklaşırken siyasi partilerin aday adayları da çoğalmaya devam ediyor. Geçtiğimiz dönem Gerede’de beklentilerin üstünde oy alarak ikinci parti konumuna yükselen Milliyetçi Hareket Partisi’ne Gerede’den bir aday adayı başvurusu daha yapıldı.

Durmuş Ercimen Milliyetçi Hareker Partisi Genel Merkezi’ne giderek resmi aday adaylığı başvuru evrakını MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’a teslim etti.

Bu gelişmeyle birlikte MHP’den aday adayı olduğunu açık bir şekilde duyuran kişi sayısı ikiye çıkmış oldu. Daha önce de Dursun Muratdağı aday adaylığı müracaatında bulunmuş ve bunu sosyal medya hesabından duyurmuştu.

Öte yandan ilçemizde yayın yapan bir yerel gazetede yer alan haberde MHP’den belediye başkan adaylığı için MHP’li Gerede Belediye Meclisi Üyesi Hasan Hüseyin Şişman ve Hüseyin Birbilener ile Gerede Esnaf ve Sanatlarlar Odası Başkanı Abdullah Güler’in isminin geçtiği, ilgili kişilerin parti genel merkezine giderek bir görüşme gerçekleştirdikleri, Birbilener’in adaylık düşünmediği, Şişman’ın adaylığa talip olduğu, Güler’in ise kesin adaylık şartı koyduğu iddia edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın!

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir