İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Medyada Keçeli Hatası

Bu ay sonu musluklardan akması beklenen keçeli suyu ile ilgili bir haber ajansı öyle bir haber servis etti ki… Ne yazık ki yerel ve ulusal birçok medya kuruluşu da bu haberi yayınladı…

Geçtiğimiz son 2 günde sorgulamasız kopyala-yapıştır haberciliğinin bir örneği yaşandı. Konu, Gerede Belediyesi’nin keçeli suyu ihalesiydi. Söz konusu ihale 2017 yılının mart ayında yapılmış ve o dönemde bir açıklama yapan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, “İnşallah Keçeli Suyu çalışmalarımız bu baharda başlayacak” diye konuşmuştu.

İşte o 2017’nin mart yapılan ihale ve Başkan Allar’ın o dönemde yaptığı ihale ile ilgili açıklamaları, bir haber ajansı tarafından 2 gün önce (9 Aralık 2018 tarihinde) sanki yeni bir gelişme gibi haberleştirilerek servis edildi.

Servis edilen haber ise yerel ve ulusal çok sayıda haber sitesinde yayınlandı. Kimi internet sitelerinde ilgili haber ajansı kaynak gösterilirken, bazı sitelerde ise bu haber kaynak gösterilmeden yayınlandı. Söz konusu haberin sosyal medyada da paylaşıldığı görüldü.

“Bu ay sonu musluklardan akmaya başlayacak”

Sanki ihalesi yeni yapılmış gibi haberlere konu edilen Keçeli suyu çalışmalarında sona gelindi. Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Pazar günü esnaf ziyaretleriyle ilgili yaptığı bir sosyal medya paylaşımının açıklamasında, keçeli suyunun bu ay sonu musluklardan akmaya başlayacağını bildirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın!

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir