İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mecliste bir ilk!

Gerede Belediye Meclisi’nin mevcut döneminde bir ilk yaşandı.
Muhalefet tarafından sunulan bir önerge ilk defa kabul edildi.

Gerede Belediye Meclisi’nin Aralık ayı ilk toplantısı bir ilke sahne oldu. Mevcut dönemde daha önceden muhalefet tarafından sunulan önergeler oy çokluğuyla reddedilirken, bu ayki toplantıda MHP’li üyeler tarafından sunulan, Arkut Kayak Merkezi’ne, kayak sporcularının kar olmadan da çalışabilmesine olanak sağlayan sessiz asfalt dökülmesine ilişkin önerge oy birliğiyle kabul edildi.

Toplantının başında sunulan, MHP’li Belediye Meclis Üyesi Eşref Töngemen, Muhsin Ayeroğlu ve Ekrem İpek imzalı önerge, BBP’li üyelerin yanı sıra AK Partili üyelerin de desteğiyle ek gündeme alındı.

“Meclis kararı almak ayrı bir şey uygulamak ayrı şey”

Önergenin görüşülmesi sırasında konuşan Belediye Başkanı Mustafa Allar, konuyu zaten yatırım programına almayı düşündüklerini, bunu toplantılarda da dile getirdiklerini belirterek, “Yatırım programına alıp, meclis kararını uygulayalım” diye konuştu. Konuşmasının devamında “Tabi meclis kararı almak ayrı bir şey uygulamak ayrı şey ama biz uygulanmak üzere bunu değerlendirelim” ifadelerini kullanan Başkan Allar, “Burayı da yapalım. Para bulabilirsek para bulalım. Bulamazsak kendi imkânlarımızla çünkü yaklaşık bu da şu anda 1 milyona yakın parası gider bunun yani bunu da söyleyeyim” diyerek bu işin maliyetinin yaklaşık 1 milyon TL olduğuna değindi. MHP’li Töngemen ise bunun üzerine, belediyenin yaylalardaki arsa satışlarından elde edeceği geliri kast ederek “Parayı aynı yerden kazanacağız. Yaylalardan kazanacağız, aynı yere yatıracağız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından yapılan oylamada önerge, BBP’li ve AK Partili üyelerin de desteğiyle oy birliğiyle kabul edildi.

Gerede siyaseti için olumlu bir gelişme

Toplantı sonrasında bir açıklama yapan BBP’li Belediye Meclis Üyesi Eyüp Yalçın, Belediye Meclisi’nde bu dönem ilk defa muhalefet tarafından verilen bir önergenin kabul edildiğini belirterek BBP Grubu olarak bu durumu Gerede siyaseti için olumlu bir gelişme olarak değerlendirdiklerini söyledi.

Yalçın, “MHP’li üyelerin Arkut Kayak Merkezi ile ilgili önergesinden toplantı öncesinde haberim oldu. Kendilerini destekleyeceğimizi belirttim. Yapılan oylamada AK Partili üyeler de bu önergeyi kabul etti. Bu durum, bu içinde bulunduğumuz dönemde bir ilk. Gerede siyaseti için olumlu bir gelişme. Biz de daha önceden çeşitli önergeler vermiştik ancak önergelerimiz gündeme bile alınmamıştı. Umarım ileride vereceğimiz önergelerde tıpkı bu sefer olduğu gibi partizanlık bir tarafa bırakılır ve öyle oylama yapılır” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın!

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir