İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Köylere Çöp Konteynırı Dağıtılıyor

Gerede Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından 2018 yılı içerisinde katı atık toplama hizmetlerinde kullanmak üzere köylere 400 litre kapasiteli sıcak daldırma galvanizli 300 adet çöp konteynır alımı yapıldı.

Gerede Kaymakamı Cengiz ÜNSAL konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Daha temiz bir çevre insan sağlığı ve refahı için büyük bir önem taşımaktadır.İlçemize bağlı 92 köyümüzde katı atık ve çöp toplama projesini hayata geçiriyoruz. Bu kapsamda ilk etapta köylerimize dağıtılmak üzere 300 Adet çöp konteynırı alımını gerçekleştirdik.Bu konteynırların köy muhtarlıklarımıza teslimine başladık. Kaymakamlığımız tarafından bir çöp toplama aracıyla nüfusu 100 ve üzeri olan köylerimizde haftada bir gün,diğer köylerimizde ise iki haftada bir gün olmak üzere köylerimizdeki çöpler toplanacaktır. Çöp Konteynırlarımız ve çöp toplama projemiz hayırlı olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Alımda Kaymakam Ünsal’a, Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümeni Murat Başer, Gerede Muhtarlar Derneği Başkanı Nazım Gökdaş ve İlçe Özel İdare Müdür V. Osman Kalem eşlik etti.

Sosyal Medyada Paylaşın!

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir