İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kaymakam Ünsal yerinde denetledi

Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında uygulama noktalarını yerinde denetledi.

Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, koronavirüs (Covid-19) Tedbirleri kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından kurulan uygulama noktalarını ziyaret ederek yapılan kontrolleri yerinde denetledi. Ünsal’a İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hakan Kutluay eşlik etti.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kaymakam Ünsal, vatandaşlarımızın şu ana kadar göstermiş olduğu hassasiyetin biraz daha artarak devam etmesini istediklerini belirterek, kurallara ve tedbirlere vurgu yaptı.

Ünsal şöyle konuştu: “Bilindiği üzere koronavirüs (Covid-19) salgını yayılarak vatandaşlarımızın hayatlarını genç ve yaşlı demeden tehdit etmektedir. Koronavirüs salgının yayılarak vatandaşlarımızın hayatını tehdit etmesini önlemenin en temel yolu sosyal izolasyondur. Bu nedenle  vatandaşlarımızdan ricamız zorunlu olmadıkça evlerinden dışarı çıkmamaları, sosyal mesafeyi korumaları, şahsi hijyen kurallarına uymaları ve bu süreç boyunca dışarıdan misafir kabul etmemeleri ve misafirliğe gitmemeleridir.

Ayrıca ilçemize dışarıdan gelen vatandaşlarımıza sağlık kontrolü uygulamasını başlattık ve devam ettiriyoruz. İlçemizin tüm girişlerinde ekiplerimiz bu uygulamaya devam edecek, ilçemize dışarıdan gelip kalacakların isimleri ve adresleri tespit edilip bu bilgiler hem muhtarlarımızla hem de sağlık ekiplerimizle paylaşılıyor. Onlar da bu misafirleri 14 gün boyunca takip ediyorlar. İlçemizde tedbirlerimizi sıkılaştırıyoruz. Vatandaşlarımızın şu ana kadar göstermiş olduğu hassasiyetin biraz daha artarak devam etmesini istiyoruz. Bu zorlu süreci inşallah hep birlikte atlatacağız. Yeter ki kurallara, alınan tedbirlere uyalım.”

Sosyal Medyada Paylaşın!

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir