İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kaşka ve Güler Aday Olacak Mı?

Oda ve borsa başkanlarının seçimlerde aday olmasını kolaylaştıran kanun teklifinin AK Parti tarafından TBMM’ye sunulmasının ardından Gerede’de gözler o oda başkanlarına çevrildi.

AK Parti milletvekilleri Recep Özel, Yusuf Başer ve Ramazan Can’ın imzasıyla bugün TBMM’ye sürpriz bir kanun teklifi sunuldu. Teklife göre, birlik başkanı ve birlik yönetim kurulu üyeleri ile oda ve borsa yönetim kurulu başkanı ve üyelerinin, mahalli idareler ve milletvekili seçimlerinde aday ve aday adayı olması kolaylaştırılıyor.

Eğer teklif onaylanırsa, aday adayı veya aday olan oda başkanları ve yönetim kurulu üyeleri eğer aday olmazsa veya seçilemezse görevlerine geri dönebilecekler. Oda başkanı göreve geri dönene kadar başkanlık için seçim yapılmayacak. Oda başkan yardımcılarından en yaşlı olan kişi, bunun yokluğunda en yaşlı üye süreç sonuna kadar geçici olarak başkanlık görevini yürütecek.

Gözler o oda başkanlarında

Şu anda komisyonda olan kanun teklifi Gerede’de heyecanla karşılandı. Kanun teklifinin onaylanması ve bu seçimlere yetiştirilmesi durumunda, uzun süredir belediye başkan adaylığı için ismi geçen Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ersin Kaşka ile Gerede Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdullah Güler’in ne yapacağı merakla bekleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın!

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir