İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İlk kongrede başkan Ayeroğlu

Gerede’de bir süredir teşkilatlanma çalışmalarında bulunan Yeniden Refah Partisi’nin, ilk kongresi yapıldı.

Milli Görüş hareketinin Gerede’deki tanınmış simalarından Veysel Ayeroğlu, partinin ilçe başkanı oldu.
Geçtiğimiz yıl Dr. Fatih Erbakan tarafından kurulan Yeniden Refah Partisi’nin Gerede’deki ilk ilçe kongresi hafta sonunda yapıldı.

GTSO M. Rifat Hisarcıklıoğlu Kongre Salonu’nda gerçekleşen kongreye, Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bahattin Sungur, MKYK Üyesi ve Genel Başkan Danışmanı Mehmet Aras ve İl Başkanı Hayrettin Aytar başta olmak üzere çeşitli yerlerden parti yöneticileri ve Gerede’den partililer ile bazı oda ve STK’ların temsilcileri katıldı.

Nisan ayında İsmail Admış’ın görevlendirilmesiyle başlanan Gerede’deki teşkilatlanma süreci kapsamında yapılan kongre sonucunda Milli Görüş hareketinin Gerede’deki tanınmış simalarından Veysel Ayeroğlu partinin ilçe başkanı oldu.

Kongrede bir konuşma yapan Başkan Ayeroğlu, kongreye katılanlara teşriflerinden dolayın teşekkür ederken, eğitimden ekonomiye, ülkenin durumu hakkında da bazı değerlendirmelerde bulundu.
İlçe Başkanı Ayeroğlu’nun açıklamalarının satış başları şöyle:

“Genel başkanımız Dr. Fatih Erbakan Bey’in de dediği gibi bu kutlu yürüyüşün ikinci 40 yılında insanların en hayırlısı insanlığa faydası dokunandır düsturu ile yaşanabilir bir Türkiye için, Yeniden Büyük Türkiye için, yeni bir dünya için, adil düzeni tesis etmek için yorulmadan gece gündüz birlik ve beraberlik içinde çalışacağız.”

“Kapalı çarşıda bir esnafımız yanına aldığı çırağa 2 yılda 2 dil öğretirken, üniversite mezunu gencimiz 1 dili öğrenememiştir. Liseye geçiş sınavları, üniversite sınavları, her yıl değişen müfredatlarla eğitim sistemi çorbaya dönmüştür. Yüzlerce üniversitemiz uluslararası düzeyde sıralamaya girememektedir. Deforme olan eğitim sistemimizin tekrar asli yapısına uygun hale getirmek için biz varız.”

“Merhum hocamız Prof. Dr. Necmettin Erbakan yıllar önce nasıl Gerkonsan’ı kurdu ise nasıl Aselsan’ı, Tümosan’ı kurdu ise şeker fabrikalarını kurdu ise işçiye memura emekliye %100 zam verdi ise bizler de onun açtığı yoldan ilerleyerek ilçemize, ülkemize fabrikalar kurarak gençlere doğduğu yerde doyma imkanı sağlayarak büyük şehirlere göçü durduracağız. Tüketen Türkiye değil, yeniden üreten Türkiye için biz varız.”
“Güçlünün haklı olduğu değil haklının güçlü olduğu bir adalet sistemi için biz varız. Üstat Necip Fazıl’ında dediği gibi ‘tohum saç bitmezse toprak utansın’ misali çalışacağız.”

İşte Yönetim Kurulu

Yeniden Refah Partisi Gerede İlçe Başkanlığı’nın ilk seçilmiş asil ve yedek yönetimi şu isimlerden oluştu:
İlçe Başkanı:
Veysel Ayeroğlu

Asil Yönetim Kurulu:
İsmail Admış
Hakan Aslan
Ali Çınarlı
Yunus Sabancılar
İsmail Erdoğan
Seyit Ali Ayeroğlu
Latif Okçu
Necip Erdem
Rıdvan Halıcı
Gökhan Aşık
Raif Bıyıklı

Yedek Yönetim Kurulu:
Dursun Hotoğlu
Zeynettin Günaydın
Arif Doğandemir
Mehmet Karadavut
Mevlüt Çakmak
Zeki Alaylı
Durmuş Çevren
Yüksel Doğangün
Durmuş Altun
Yunus Fırtınalı
Cafer Başer

Haber: Gerede Merkez Gazetesi – 4. sayı – 27 Aralık 2019

Sosyal Medyada Paylaşın!

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir