İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hafızlık İcazeti Aldılar

Gerede’de hafızlık eğitimini tamamlayan Kur’an kursu öğrencisi 10 kız yapılan törenle icazet belgelerini aldı.

Gerede İlçe Müftülüğü’ne bağlı Hocazade Kemaleddin Efendi Kız Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimini tamamlayan 10 kız öğrencinin icazet töreni Melih Gökçek Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Hocazade Kemaleddin Efendi Kız Kur’an Kursu Hafızlık İcâzet ve Kur’an Ziyafeti Programı adıyla organize edilen program İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim tilavetini ile başladı. Daha sonra Gerede İlçe Müftüsü Abdurrahman Şenoğlu’nun açılış konuşması, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın da selamla konuşması yaptığı programa, Diyanet İşleri Başkanlığı Dünya Müslüman Azınlıklar Daire Başkanı Sema Yiğit konuşmacı, Mamak Müftülüğü K. Kursu Öğreticisi Mahinur Hakikatoğlu da okuyucu olarak katıldı.

Pazartesi günü gerçekleşen programa Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal’ın eşi Yasemin Ünsal, Belediye Başkanı Mustafa Allar ve eşi Emine Allar, İlçe Müftüsü Abdurrahman Şenoğlu ve eşi Zeyneb Şenoğlu, Dörtdivan Müftüsü Bekir Engin, Yeniçağa Müftüsü Ekrem Akmenşen, daire amirleri, müftülük Personeli, Bolu ve Yeniçağa Müftülüğüne bağlı Kur’an Kursu öğreticileri, öğrenci velileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Gerede-Hafizlik-icazet-Programi
Sosyal Medyada Paylaşın!

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir