İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gerede’ye Gece Gündüz Hizmet Sözü Verdi

Uzun süredir konuşulan isimlerden Ali Ulutürk, AK Parti’den belediye başkanı aday adaylığı başvurusunu bugün yaptı. “Gece gündüz hizmet edeceğime söz veriyorum” diye konuşan Ali Ulutürk kimdir? Detaylar haberimizde…

Uzun süre önce Gerede Belediye Başkanlığına talip olduğunu sosyal medya hesabından duyuran Ali Ulutürk bugün aday adaylığı için resmi başvurusunu yaptı.

Ulutürk, bugün AK Parti Gerede İlçe Başkanlığı binasında partililerin ve basın mensuplarının huzurunda aday adaylığını ilan ederek İlçe Başkanı Ali Şafak’a belgelerini teslim etti.

“Gece gündüz hizmet edeceğime söz veriyorum”

Partililere hitaben bir konuşma yapan Ulutürk, Gerede’ye yapılması gereken en güzel hizmetleri yapmak için gece gündüz hizmet edeceğine söz verdi ve temayül yoklamasında partililerin desteğini beklediğini belirtti. Ulutürk şöyle konuştu:

“Allah’ın izni ile sayın genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın oluru ile siz değerli arkadaşlarımın destekleri ile inşallah aday olduğumda teşkilatla beraber el ele verip Gerede’mizde yapılması gereken en güzel hizmetleri yapmak için gece gündüz hizmet edeceğime sizler önünde söz veriyorum.

Katılımlarınızdan dolayı teşekkür eder, ilerleyen günlerde yapılacak olan temayül yoklamasında desteklerinizi bekler, saygılarımı sunarım.”

“Bu bir bayrak yarışı”

Toplantıda konuşan AK Parti Gerede İlçe Başkanı Ali Şafak ise Ali Ulutürk’ün partiye emek veren biri olduğunu ve daha önceden yönetim kurulu üyeliği yaptığını hatırlatarak aday adaylığının hayırlı olmasını temenni etti.

Şafak, aday adaylarının fazla olmasının AK Parti’ye gösterilen teveccühü, partinin zenginliğini, birlik ve beraberlini gösterdiğini belirtti ve “Bu parti içinde bir mücadele, bir bayrak yarışı, ‘ben de varım’ yarışı, taşın altına elini sokma yarışıdır” diye konuştu.

İkinci kez sahaya inişi

Ali Ulutürk daha önce 2009 yerel seçimlerinde yine AK Parti’den Gerede Belediye Başkanlığı için aday adayı olmuştu. O dönem parti genel merkezi tercihini dönemin belediye başkanı Ömer Baygın’dan yana kullanmıştı.

2009 yerel seçimlerden sonra 2014 yerel seçimlerinde aday adayı olmayan ve bir süre AK Parti Gerede İlçe Başkanlığı’nda yönetim kurulu üyeliği yapan Ali Ulutürk 10 yıl sonra yeniden aday adayı oldu.

“Gerede, sana bir gün farklı döneceğim”

Ali Ulutürk kendi anlatımıyla, “Gerede, dağın yamacında küçük bir şehirsin ama sana bir gün farklı döneceğim” diyerek çalışmak için küçük yaşta Gerede’den ayrıldı. İş hayatında başarılı bir grafik izleyen Ulutürk 2005 yılında Ankara merkezli şirketinin önemli bir yatırımını Gerede’ye kaydırarak memleketine geri döndü.

Gerede’de aday adayı sayısı 4’e çıktı

Şu ana kadar (9 Kasım 2018 itibariyle) Gerede Belediye Başkanlığı için aday adayı olan isimler şu şekilde:
Ali Ulutürk (AK Parti)
Dursun Muratdağı (MHP)
Feyyaz Yazıcı (AK Parti)
Orhan Ünaldı (İYİ Parti)

Sosyal Medyada Paylaşın!

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir