İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gerede’nin Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri ile ilgili alınacak tedbirlerin görüşülmesi amacıyla Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal başkanlığında Seçim Güvenliği Toplantısı yapıldı.

Kaymakamlık Toplantı Salonunda Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal’ın başkanlığında yapılan toplantıya, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, İlçe Emniyet Müdürü Etem Çakır, İlçe Jandarma Komutanı Hüseyin Bağdu, daire amirleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimi ile ilgili bilgilendirme toplantısında bir araya geldiklerini belirten Kaymakam Ünsal “Öncelikle seçimlerin, ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Toplantımızın amacı ilçemizde seçim sürecini sağlıklı bir şekilde geçirilmesi, huzur ortamı içerisinde gerçekleştirilmesi ve vatandaşımızın iradesinin seçim sandıklarına tam ve sağlıklı bir şekilde yansımasını sağlamaktır. Seçim ile ilgili güvenlik tedbirlerini aldık ve almaya da devam ediyoruz. İlçemizde daha önceki seçimlerde de herhangi bir olay yaşamadık. Gerede’miz bu konuda huzurlu bir ilçe. Siyasi partilerimiz ve muhtar adaylarımız birbirlerine olan nezaketleri çerçevesinde centilmenlik içerisinde bu süreç yürütülüyor. Umarız ki bu seçimde de aynı huzurlu ortamı gerçekleştiririz. Seçimler devletimize, milletimize, ilçemize ve geleceğimize hayırlı olsun” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimi ile ilgili gerçekleştirilen sunumda seçime katılacak siyasi partiler, seçim takvimi, açık ve kapalı yerlerde propaganda, seçim büroları, basın iletişim araçları ve internette propaganda, hoparlörle propaganda, propaganda amaçlı el ilanı, bayrak ve malzeme dağıtımı, stantlar, ilan ve reklam yerleri, Gerede’de önceki yıllarda yapılan seçimlerde gerçekleşen olaylar, seçim döneminde alınacak tedbirler, oy verme günü dikkat edilecek hususlar, yayın yasağı ile adaylığını açıklayan Belediye Başkan adayları ile ilgili bilgiler katılımcılara aktarıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın!

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir