İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Geredelilerden Namaz Sözü Aldı

TV ekranlarının sevilen simalarından ilahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun Gerede’de katıldığı programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Hatipoğlu, salonda bulunan Geredelilerden beş vakit namaz kılma sözü aldı.

Gerede Belediyesi’nin tarafından organize edilen Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ile En-Nezir (s.a.v.) Söyleşi Programı Cumartesi günü Melih Gökçek Kültür Merkezinde yoğun bir katılımla gerçekleşti. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda salon hınca hınç dolarken, içeride yer bulamayanlar için Gerede Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından salonun dış kısmına da teknik ekipmanlarla içeriden eş zamanlı görüntü aktarımı gerçekleştirildi.

1500 civarında vatandaş katıldığı söyleşi programında ilçe protokolünden Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, Belediye Başkanı Mustafa Allar, AK Parti İlçe Başkanı Ali Şafak, Belediye Başkan Vekili ve Geredespor Başkanı İsmail Çetin, STK temsilcileri ve Belediye meclis üyeleri yer aldı.

Yeni Cami İmam Hatibi İbrahim Biçer’in Kur’an Tilaveti ile başlayan programda bir selamlama konuşması yapan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar konuşmasında:
“Gerede Belediyesi olarak her alanda yatırımlarımız devam ederken kültür-sanat alanını da dolu dolu yaşıyoruz. Gerek bu salonda gerekse Cumhuriyet Meydanında birçok güzel etkinlik yaptık. Bugüne kadar alanında çok değerli her biri birbirinden kıymetli isimleri sizlerle buluşturduk. Ancak bu akşam gerçekten herkesin istinasız çok beğendiği, sevdiği, Televizyonlarda yıllarca Allah Resulü’nün hayatını ve dini meseleleri bizlere anlatırken izlenme rekorları kıran Prof. Dr. Sayın Nihat Hatipoğlu Hocamıza şahsım ve sizler adına hoş geldiniz sefalar getirdiniz demek istiyorum” ifadelerini kullandı.
Başkan Allar ayrıca “Sizi böyle kalabalık bulmuşken Belediye Çalışmaları ile alakalı bir iki konuya değinmeden geçemeyeceğim” diyerek kısaca belediye çalışmalarından da bahsetti.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği söyleşide Prof. Dr. Hatipoğlu güçlükle sahneye çıktı. Kendisini Gerede halkı ile buluşturan Belediye Başkanı Mustafa Allar’a teşekkür eden Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu; Hz. Muhammed’in (s.a.v.) hayatından kesitler sunarak programa başladı. Peygamberin yol gösterici olduğunu belirten Hatipoğlu, “Bizim özgürlüğümüz, dünyamız ve ahiretimiz ama her şeyimiz Allah’ımız ve Resulümüzdür. Bizim önderlerimiz belli, biz Hz. Muhammed’e tutkunuz, onun yolunu yol edinmişiz, O’nun sevdiğini sevmişiz, O’nun uzak olduğundan uzak olmuşuz, biz O’na teslim olmuşuz. Bu imanın bir gereğidir ve bizim imanımız böyle bir imandır, sallantıda olan bir iman değildir” dedi.

“Bu akşam bir söz vereceğiz ama bana değil Allah’a” diyen Hatipoğlu salonda bulunan Geredelilerden beş vakit namaz kılma sözü aldı.

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’na program sonunda Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar tarafından günün anısına kemer seti ve tabaklanmış deri takdim edildi. Allar, Prof. Dr. Hatipoğlu’nu Gerede’de ağırlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşadığını dile getirerek, “Salonu hınca hınç dolduran hemşehrilerime büyük ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bizleri kırmayarak ilçemize gelen hocamıza teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Salonda bulunanlar Nihat Hatipoğlu ile fotoğraf çektirmek için uzun sıra oluşturdu.

Sosyal Medyada Paylaşın!

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir