İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gerede’de Başka Bir Panayır

Geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan Hayvan ve Emtia Panayırı’na alışkın olan Gerede bu sefer farklı bir panayıra ev sahipliği yaptı. Bu panayıra da vatandaşlar ilgisi yoğun oldu.

Gerede’de Bolu İl Sağlık Müdürlüğü ve Gerede Belediyesi tarafından Sağlık Panayırı ismiyle bir organizasyon düzenlendi. Yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre Sağlık Panayırı’na yaklaşık 1.500 kişinin katıldığı öğrenildi.

Gerede Sağlık Panayırı açılış törenine Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Emin Demirkol, Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ersin Kaşka, Bolu ve Gerede’den kurum yöneticileri ile çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve davetliler katıldı.
İlimizdeki pek çok hastanenin ve verilen diğer sağlık hizmetlerin stantlarının olduğu Sağlık Panayırı’nda çocuklar için oyun alanlarından göz taramalarına kadar pek çok hizmet yer aldı.

Panayır ile ilgili açıklamalarda bulunan Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Emin Demirkol, “Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Sağlık Panayırına Gerede halkının da büyük ilgisi oldu. Öncelikle kendilerine teşekkür etmek isterim. Panayırımızda 7’den 70’e herkesin ihtiyaçlarına göre düşünülmüş pek çok hizmetin yer aldığı standlarımızda yaklaşık 1500 kişiye hizmet verildi. Kızılay kan aracında yaklaşık 60 kan bağışı toplandı. İmkanı ya da zamanı olmadığından ulaşamayan pek çok kişiye yönelik taramalar gerçekleştirildi.” diye konuştu.

Sağlık Panayırı etkinliğinin amacının sağlık hizmetlerine dair uygulamaların insanlara ulaştırılarak, sağlık bilincinin artmasına yönelik faaliyetlerin yaygınlaştırılması olduğuna dikkat çeken Demirkol, Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ve Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ersin Kaşka başta olmak üzere, Kızılay’a, Gerede Gençlik Merkezi’ne ve panayır süresince özveri ile çalışan tüm personeline teşekkür ettiğini belirtti.

Sağlık Panayırında kurulan çocuk oyun alanında çocuklar yüz boyama, parmak boyama gibi etkinlikler yaparken, diğer stantlarda da bilgilendirmelerin yanı sıra diş fırçalama seti, sabunlar ve sağlıklı beslenmeleri için meyveler dağıtıldı. Solunum testlerinin ve dahiliye, göz gibi pek çok muayenelerin yapıldığı stantlara her yaştan ilgi büyük oldu.

Gerede Sağlık Panayırı açılış töreninde 100. Yıl İmam Hatip Orta Okulu öğrencileri tarafından sergilenen folklor gösterisi de büyük beğeni topladı.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ve Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Emin Demirkol
Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ersin Kaşka ve Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Emin Demirkol
Sosyal Medyada Paylaşın!

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir