İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gerede Siyasetinde Yeni Bir Ses

İlçe teşkilatı kurma çalışmalarına başlayan Cumhur İttifakı’nın küçük ortağı BBP, Gerede’de yerel seçimlere güçlü adaylarla girmeye hazırlanıyor.

Uzun süredir Gerede’de teşkilatı olmayan ancak zaman zaman gönüllülerinin çalışma yaptığı Büyük Birlik Partisi Gerede’de teşkilatlanmaya gidiyor.

Geçtiğimiz hafta parti gönüllerinden oluşan bir heyet BBP Genel Merkezi’ne giderek Genel Başkan Mustafa Destici ve Genel Başkan Yardımcısı Ali Keser ile görüşmüştü. Bu görüşme sonrasında, heyet içinde yer alan, Gerede’de uzun süredir medya ve yayıncılık sektöründe faaliyet gösteren Yusuf Alyaprak partinin ilçe teşkilatını kurmak üzere yetki belgesini almıştı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Alyaprak, bu hafta itibariyle teşkilatlanma çalışmalarına hız verdiklerini, teşkilatın kuruluşunun tamamlanmasının ardından ciddi bir şekilde yerel seçime odaklanacaklarını belirtti.

“Çok olumlu tepkiler aldık”

Partiye Gerede’den yoğun ilgi olduğunu belirten Alyaprak, “Geçtiğimiz hafta parti genel merkezine giderek yetki belgesini aldık. Yaptığımız bu ziyareti sosyal medya üzerinden duyurmamızın ardından çok olumlu tepkiler aldık. Partimizde görev almak isteyen, gerek teşkilat kuruluşunda, gerek yerel seçim sürecinde bize destek sözü veren çok sayıda hemşehrimiz var. Biz de hemşehrilerimizin bu teveccühüne kayıtsız kalmayacağız. Hep birlikte Gerede için çalışacağız.” diye konuştu.

“Tertemiz bir aday kadrosu oluşturacağız” 

Yerel seçimleri önemsediklerini belirten Alyaprak, vatanını, milletini seven Gerede sevdalılarından oluşan tertemiz bir aday kadrosu oluşturacaklarını söyledi.

Gerede yerel medyasından Eyüp Yalçın ile Gerede Sanayi Sitesi’nin sevilen esnaflarından Selami Şener’in, Alyaprak tarafından oluşturulacak ilçe yönetiminde yer alması bekleniyor.
Sosyal Medyada Paylaşın!

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir