İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gerede Adayı Bu Hafta Açıklanacak

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin henüz açıklanmayan ilçe belediye başkan adaylarıyla ilgili konuştu. Gerede adayı hafta sonuna kadar açıklanacak.

Yerel seçimlere 3 aydan daha az zaman kalmışken AK Parti’nin “Gerede Belediye Başkan Adayı” hala açıklanmadı. Gerede’den 6 kişinin talip olduğu adaylık ile ilgili bugün en yetkili ağızdan bir açıklama geldi.

Partisinin grup toplantısında konuşan AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma gününden itibaren Trabzon, Kocaeli ve Sakarya’ya gidilerek adayların milletin huzuruna çıkarılacağını, diğer illerin ilçeleriyle birlikte aday tanıtımlarını ise genel merkezden yapacakları görevlendirmelerle hafta sonuna kadar gerçekleştirmeyi planladıklarını söyledi.

Erdoğan, “Bu hafta sonu, Cuma’dan itibaren Trabzon, Kocaeli ve Sakarya’ya giderek milletimizin huzuruna adaylarımızı çıkaracağız. Diğer illerimizin ilçeleriyle birlikte aday tanıtımlarını ise genel merkezden yapacağımız görevlendirmelerle hafta sonuna kadar gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

“Arkadaşlarımız kentlerde tebdil-i kıyafetle halkın nabzını tuttu”

Öte yandan AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki de geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programından AK Parti’nin tüm adaylarının hafta sonuna kadar açıklanmış olacağını söylemişti.

Özhaseki ayrıca, “Yerel seçimler için aday belirleme sürecinde görevlendirilen arkadaşlarımız, kentlerde tebdil-i kıyafetle halkın nabzını tuttu” diye konuşmuştu.

Gerede’de 6 kişi aday olmak istiyor

Ali Şafak, Ali Ulutürk, Adnan Öztürk, Aytaç Yıldırım ve Feyyaz Yazıcı’nın aday adaylığı başvurusu yaptığı, mevcut Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın da doğal aday adayı olduğu AK Parti Gerede Belediye Başkan Adaylığı için şu anda görünen 6 talip var.

Sürpriz aday çıkabilir!

Kamuoyunda, aday gösterilme ihtimali en yüksek 2 kişi olarak Mustafa Allar ve Ali Şafak isimleri dillendirilirken, genel merkezin bu 2 isim dışında sürpriz bir ismi de aday gösterebileceği konuşuluyor.

Sosyal Medyada Paylaşın!

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir