İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Aday Yine Allar

Uzun süredir merakla beklenen AK Parti’nin Gerede belediye başkan adayı belli oldu. Sürpriz bir ismin aday olabileceği konuşulurken, 2014 yılından beri Gerede Belediye Başkanı olan Mustafa Allar partisi tarafından yine aday gösterildi.

31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler öncesi Gerede’de diğer siyasi partilerden sürpriz hamleler gelirken, AK Parti’de ise sürpriz olmadı.

AK Parti’den Gerede Belediye Başkan Adayı olmak için işadamı Ali Ulutürk, tecrübeli belediyeci Adnan Öztürk, milli judocu Feyyaz Yazıcı, büyük kurumlara danışmanlık hizmeti verdiği belirtilen Aytaç Yıldırım ve 5 yıl AK Parti Gerede İlçe Başkanlığı yapan Ali Şafak aday adaylığı müracaatında bulunmuştu.

AK Parti, 2019 yerel seçimlerinde “Gerede Belediye Başkan Adayı” olarak yine mevcut Başkan Mustafa Allar’ı aday gösterdi. Allar’ın adaylığı bugün yapılan aday tanıtım toplantısında resmen duyuruldu.

Gerede’de şu ana kadar kesinleşen belediye başkan adayları şöyle:
Mustafa Allar (AK Parti)
Orhan Ünaldı (İYİ Parti)
Ramazan Güler (MHP)

Son yerel seçimde Gerede’de oy sayısına göre 3. ve 4. parti olan SP ve CHP’nin bu seçimlerde aday gösterme durumu belirsizliğini korurken, uzun bir sürenin ardından Gerede’de teşkilatlanan ve bu dönem güçlü bir aday kadrosu oluşturacağı belirtilen Büyük Birlik Partisi’nin ise belediye başkan adayını önümüzdeki günlerde açıklaması bekleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın!

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir