İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

En Ön Cephede Yer Alacağız!

Enflasyonla mücadele konusunda bir basın açıklaması yapan GTSO Başkanı Ersin Kaşka, “Gerede olarak gereken fedakârlığı gösterip, ülkemiz ve milletimiz için başlatılan bu iktisadi mücadelede en ön cephede yer alacağız” diye konuştu.

Enflasyonla mücadele kapsamında başlatılan programda 406 indirimli ürünün TOBB üyelerine bildirilmesinin ardından programa destek amacıyla Gerede Ticaret ve Sanayi Odasında bir basın toplantısı düzenlendi. Oda Başkanı Ersin Kaşka’nın Gerede yerel basınına konuştuğu toplantıda GTSO Genel Sekreteri Şerafettin Dağyıldızı da hazır bulundu.

Basın açıklamasını okuyan ve gelen soruları yanıtlayan Başkan Ersin Kaşka, enflasyonla mücadeleye toplumun tüm kesimleri kesimleri ne kadar güçlü destek olursa, etkisinin de o kadar büyük olacağını vurguladı.

Hem firmalarımızın hem de milletimizin, enflasyonla topyekûn mücadeleye en geniş şekilde katılacaklarına inancının tam olduğunu dile getiren Başkan Kaşka, tüm oda üyelerinin desteğini ve bu kampanyaya katılımlarını rica ettiğini ve beklediğini ifade etti.

“İçinden geçtiğimiz bu zorlu süreci de geride bırakacağız”

Gerede olarak gereken fedakârlığı gösterip, ülkemiz ve milletimiz için başlatılan bu iktisadi mücadelede en ön cephede yer alacaklarına inandığını belirten Başkan Kaşka, “Kamu ve özel sektör arasındaki bu güçlü koordinasyon ve istişareyle, içinden geçtiğimiz bu zorlu süreci de geride bırakacağız.” diye konuştu.

GTSO Başkanı Ersin Kaşka’nın basın açıklması şöyle:

“Fiyat istikrarı makroekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biridir.
Türkiye 2002’den sonra mali ve siyasi istikrarla birlikte fiyat istikrarı konusunda da çarpıcı bir iyileşme elde etmiş, enflasyonun tek haneli seviyelere düşmesi sağlanmıştır.
Son dönemde döviz kurlarında yaşanan olağandışı hareketlerin de etkisiyle enflasyon oranı yeniden çift haneler çıkmıştır.
Artan enflasyon hem alım gücü düşen vatandaşlarımızı, hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmalarımızı olumsuz etkilemektedir.
Tüm bu sıkıntıları aşmak için, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programını son derece önemli buluyor ve destekliyoruz.
Zira enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir.
Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir.
Türk özel sektörü, devletimizle birlikte topyekûn bir duruş sergileyerek, elini taşın altına koymaktadır.
Bu çerçevede TOBB ve Odalar-Borsalar, her milli konuda olduğu gibi bu konuda da ülke çapında ortak bir dayanışma içindedir.
81 il ve 160 ilçede Odalarımız ve Borsalarımız Enflasyonla Mücadeleyi sahiplenmekte ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışma başlatmaktadır.
Bu noktada özellikle vurgulamak isteriz ki, bu mücadeleye toplumun tüm kesimleri ne kadar güçlü destek olursa, etkisi de o kadar büyük olur.
Reel sektörden finans sektörüne, kamudan vatandaşlarımıza kadar, tüm Türkiye olarak aynı hedefe kenetlenmeliyiz.
Hepimiz tek yürek ve tek ses olursak, enflasyonla mücadelede de netice alacağımıza eminiz.
Hem firmalarımızın hem de milletimizin, enflasyonla topyekûn mücadeleye en geniş şekilde katılacaklarına inancımız tamdır.
Biz de Gerede Ticaret ve Sanayi Odası olarak siz değerli basın mensuplarımız kanalıyla, tüm oda/borsa üyelerimizin desteğini ve bu kampanyaya katılımlarını rica ediyor ve bekliyoruz.
İnanıyorum ki, Gerede olarak gereken fedakârlığı gösterip, ülkemiz ve milletimiz için başlatılan bu iktisadi mücadele de en ön cephede yer alacağız.
Kamu ve özel sektör arasındaki bu güçlü koordinasyon ve istişareyle, içinden geçtiğimiz bu zorlu süreci de geride bırakacağız.”

Sosyal Medyada Paylaşın!

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir