İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Doç. Dr. Serin’in Adaylığı Memnuniyetle Karşılandı

Diğer belediye başkan adaylarının açıklanmasının ardından gözlerin çevrildiği Büyük Birlik Partisi’nin, Gerede’de birçok başarılı çalışmaya imza atan Doç. Dr. Emin Serin’i aday göstermesi kamuoyunda memnuniyetle karşılandı.

Yerel seçimlere iki buçuk ay kala Gerede siyasetinde sürpriz gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Sürpriz bir şekilde Gerede’de teşkilatlanan Büyük Birlik Partisi, yerel seçimlere de güçlü bir şekilde girmeye hazırlanıyordu. İlçe teşkilatından yapılan açıklamalarda büyükşehir belediyesi yönetebilecek düzeyde bir aday gösterileceği belirtiliyordu.

Bu süre içerisinde MHP Ramazan Güler’i, İYİ Parti Orhan Ünaldı’yı aday gösterirken, AK Parti ise yine Mustafa Allar’ı aday göstermişti.

Açıklanan adayların ardından gözler Büyük Birlik Partisi’ne çevrilmişti. Ve nihayet önceki gün BBP Gerede İlçe Başkanlığı tarafından yapılan açıklamayla, Gerede’de birçok başarılı çalışmaya imza atan Doç. Dr. Emin Serin’in partinin belediye başkan adayı olduğu duyuruldu.

Partinin İlçe Başkanı Yusuf Alyaprak, yaptığı açıklamada, Gerede Belediye Başkan Aday olarak büyükşehir belediyesi yönetebilecek düzeyde birini aday gösterdiklerini belirterek, “İnşallah önce seçimi kazanacak, sonra da Gerede’yi şaha kaldıracağız” diye konuştu.

Doç. Dr. Emin Serin ise konuyla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Gerede’yi hak ettiği yere taşımak için ekibiyle birlikte var gücüyle çalışacaklarının sözünü verdi.
Doç. Dr. Serin açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
“Değerli Dostlarım;
Bir süre önce ülkemin bana verdiği görevi gururla ve başarıyla yerine getirerek, sayısız projelere katkı sağlayarak ama herşeyden önemlisi yürekli, kıymetli dostlar biriktirerek ayrıldığım güzel GEREDE’ye, yeniden hizmet verme onuruna sahip olmak için heyecanlı bir yola çıkmış bulunmaktayım.
Cennetmekân Muhsin Yazıcıoğlu’nun emaneti olan Büyük Birlik Partisi’nden Belediye Başkan Adayı olduğum kadirşinas şehrimiz GEREDE’yi hak ettiği yere taşımak için ekibimle birlikte var gücümüzle çalışacağımızın sözünü veriyor beni bu hizmete aday gösteren parti yönetimi ve tüm Geredeli dostlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.”

Yapılan açıklamalar sonrasında Geredeliler Doç. Dr. Emin Serin’i tebrik yağmuruna tuttu. Adaylık açıklaması yüzlerce beğeni, yorum ve paylaşım aldı.

Hayatı Başarılarla Dolu

1995 yılında Kara Harp Okulu’nu bitiren Serin, TSK’da, Trabzon Maçka ve Şırnak’ta yaptığı görevlerin ardından 2001-2007 yılları arasında Gerede Garnizon Komutanı ve Askerlik Şubesi Başkanı olarak görev yaptı. Aynı dönemde 2005 yılı içinde de Bosna Hersek’teki EUFOR Uluslararası Karargâhında Personel Şube Müdürü görevini ifa etti.

Kosova’da NATO karargâhında Sivil Asker İşbirliği Timi’ni yöneten ve Ankara’da Kara Kuvvetleri Lojistik ve Eğitim Doktrin Komutanlıklarında Şube Müdürlüğü yapan Serin, Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun ilk yönetici ve akademisyenlerinden biri olarak 2012 yılında tekrar Gerede’ye döndü.

2016’dan bu yana Aydın ve Bahçeşehir Üniversitelerinde görev yapan Doç. Dr. Emin Serin, geçtiğimiz aylarda Kosova Cumhuriyeti Kültür, Gençlik ve Spor Bakanlığı Danışmanı olarak atandı. Kosova Hükümeti tarafından Türkiye’den bu göreve getirilen ilk ve tek isim olan Serin’e Geredelilerden de tebrik yağmıştı.

Doç. Dr. Emin Serin, Gerede Garnizon Komutanlığı ve Askerlik Şubesi Başkanlığı görevinden ayrılırken dönemin Belediye Başkanı Ömer Baygın tarafından, başarılı çalışmalarından dolayı kendisine sembolik “Gerede’nin Anahtarı” verilmişti.

Gerede İçin Birçok Projeye İmza Attı

Doç. Dr. Emin Serin, Gerede’de özellikle ev hanımları başta olmak üzere birçok kişiye ekonomik katkı sağlayan “Atık Deri Projesi” ve “Deri Halı Projesi”nin fikir babası olarak da biliniyor.

Gerede’den ayrıldıktan sonra da Gerede ile bağını koparmayan Serin, yüksek lisans tezini de “Deri Sektöründe Toplam Kalite Yönetimi ve Gerede Cevahir Deri Şirketi” uygulaması üzerine yazmış, 2012 yılında yaptığı girişimler neticesinde Gerede’de yüksek lisans eğitimi verilmesini sağlamış ve bu imkân sayesinde onlarca Geredeli yüksek lisans eğitimi almıştı.

Gerede için özel istihdam ve kalkınma projeleri bulunan Doç. Dr. Emin Serin, yerli ve yabancı pek çok iş insanı ve kurum ile Gerede’nin kalkınması ve hak ettiği yere gelmesi için ortak girişimler üzerine çalışıyor.

BBP Gerede İlçe Başkan Yardımcısı Eyüp Yalçın, Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Emin Serin, Genel Başkan Mustafa Destici, İlçe Başkanı Yusuf Alyaprak
Sosyal Medyada Paylaşın!

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir