İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Camiler, sadece namaz kıldığımız mekânlar değil…”

Hayırseverlerin desteğiyle yedi ayda yapımı tamamlanan Dursanfakı Köyü Camii ibadete açıldı.
Açılış sonrasında bir açıklama yapan İlçe Müftüsü Abdurrahman Şenoğlu, “Camiler sadece namaz kıldığımız mekânlar değil aynı zamanda bizim birlikte kalplerimizi birleştirdiğimiz özgürlük mekânlarımızdır” diye konuştu.

Hayırsever vatandaşların desteğiyle 7 ay gibi kısa bir sürede yapımı gerçekleştirilen Dursunfakı Köyü Camii’nin açılış töreni ay başında yapıldı.

Törene, Milli Savunma Bakanlığı Eski Müsteşarı ve Merkez Valisi Ali Fidan, Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Belediye Başkanı Mustafa Allar ve İlçe Müftüsü Abdurrahman Şenoğlu başta olmak üzere kamu ve siyasetten isimler ile oda ve STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış, protokol ile Köy Muhtarı Kurban Yıldız’ın konuşmalarının ardından İlçe Müftüsü Abdurrahman Şenoğlu tarafından yapılan dua sonrasında gerçekleşti.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Gerede Müftüsü Abdurrahman Şenoğlu, “Camiler Kabetullahın şubeleri Müslüman şehirlerin tapularıdır. Camiler, sadece namaz kıldığımız mekânlar değil aynı zamanda bizim birlikte kalplerimizi birleştirdiğimiz özgürlük mekânlarımızdır” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Gerede Müftülüğü’nün internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada, açılışa katılanlara, caminin inşasında emeği geçenlere ve açılış organizasyonunu düzenleyenlere teşekkür edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın!

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir