İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bu Havalarda Dikkat Şart!

Son günlerde giderek sertleşen hava koşulları trafik kazalarını da beraberinde getiriyor. Gerede, son 3 günde 3 trafik kazasına şahit oldu. Sürücülerin bu havalarda, yol durumuna ve trafik bilgi işaretlerine daha çok dikkat etmesi gerekiyor.

Havaların soğuması, kar yağışı ve buzlanma… Havaların son günlerdeki bu durumu trafik kazalarını da beraberinde getirdi. Son 3 gün içinde Gerede’de ve Gerede yolu üzerinde 3 trafik kazası meydana geldi.

Yelkenler’de Otomobil ile Kamyonet Çarpıştı

Pazar günü Yelkenler Köyü civarında otomobil ile kamyonet çarpıştı. Kazada 4 kişi yaralandı.

İçinde 30 Kişinin Bulunduğu Midibüs Yan Yattı

Pazartesi günü meydana gelen kazada, Bolu’dan Gerede istikametine doğru hareket halinde olan, Gerede-Bolu arasında taşımacılık yapan 2 firmadan biri olan Geredeliler firmasına ait midibüs, Köroğlu mevkiinde yol üzerinde bulunan daha önceden kazaya karışmış polis aracına çarpmamak için şoförün yaptığı manevra sonucunda kontrolden çıkarak yan yattı.

Yürekleri ağızlara getiren kazada can kaybı yaşanmazken, 10 kişi yaraladı. Yaralıların isimleri ise şöyle: Murat Gül, Murat Yöngün, Merve İhan, İsmail Yıldız, Zuhal Çınar, Celal Akyüz, Nihat Açıkgöz, Gülten Çaba, Nihat Can Tuncer ve Sündüz Üreten.

Son Kaza Sofular’da

Pazartesi günü ilçemize bağlı Sofular Köyü civarında meydana gelen kazada ise kontrolden çıkan araç ters döndü. Kaza sonucu 1 kişi yaralandı.

Dikkatli Sürüş ve Kış Lastik Önemli

Yaşanan bu kazalarda can kaybının yaşanmaması içimizi rahatlatsa da, bu havalarda sürücülerinden normalden çok daha fazla dikkatli olması gerekiyor. Kış lastiği olmadan trafiğe çıkılmaması, gizli buzlanmalara karşı önlem alınması ve trafik bilgi işaretlerine dikkat edilmesi gerekiyor.

Ayrıca yolda kalma ihtimaline karşı, bu soğuk havalarda yolda çok fazla beklememek için yanınızda araç kurtarma firmalarının iletişim bilgilerini bulundurmakta da fayda var.

Cuma’ya Kadar Yağış Var!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün verilerine göre ilçemizde kar yağışının yarın ve Perşembe günü de devam etmesi bekleniyor. Cuma günü ise kar yağışının yerini çok bulutlu bir havanın alacağı tahmin ediliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın!

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir