İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bu Anket Çok Konuşulacak!

“GEREDE ilçe belediye başkanını başarılı buluyor musunuz?” sorusuyla SMS üzerinden yapılan anketin sonucu olduğu iddia edilen bir rapor yayınlandı. Raporda çarpıcı sonuçlar var…

2014 yerel seçimleri öncesinde sosyal medyada ortaya çıkan ve o dönem Gerede kamuoyunda gündem belirler hale gelen “Gerede Sevdalıları Platformu” isimli grup şimdi de çarpıcı sonuçlarla dolu bir anket raporu yayınladı.

Geçtiğimiz aylarda Gerede’de “GEREDE ilçe belediye başkanını başarılı buluyor musunuz?” sorusuyla birçok kişiye gönderilen SMS üzerinden yapılan anketin sonucu olduğu iddia edilen “Belediye Başkanlığı Araştırma Raporu” ismiyle paylaşılan verilere göre ilgili SMS’in 9.549 kişiye gönderildiği ve atılan SMS’e dönüş oranının %33,23 (3.179 kişi) olduğu belirtiliyor.

%70,88 Hayır Başarısız – % 26,96 Evet Başarılı

Ankette “GEREDE ilçe belediye başkanını başarılı buluyor musunuz?” sorusuna tüm katılımcıların %26,96’sının EVET cevabını vererek Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ı başarılı bulduğu, %70,88’inin ise HAYIR cevabını vererek Allar’ı başarısız bulduğu belirtiliyor. Anket grafiğinde katılımcıların geri kalanının da diğer cevapları verildiği belirtilmiş.

“Gerede’nin fuzuli kaybedecek bir saniye bile vakti yok”

Gerede Sevdalıları Platformu Twitter üzerinden bir de çağrı yatı. “Çağrımızdır” denilerek “Gerede’nin fuzuli kaybedecek bir saniye bile vakti yok ve artık netice odaklı anlayışla, yönetecek şahsın kim olduğunun önemi olmadan, yeni bir kurguyla yönetilmesi şart!” ifadeleri kullanıldı.

Hangisi doğru?

Geçtiğimiz haftalarda, Gerede’de yayın yapan bir yerel gazete tarafından ilgili ankette %68 “Evet” denildiği iddia edilmişti. Şimdi Gerede Sevdalıları Platformu’nun yayınladığı rapora göre bu yerel gazetenin yazdığının tersine bir sonuç görünüyor.

İşte o paylaşımlar!

Twitter’da kullanıcı adı @sevdamizgerede olan ve açıklamasında “Gerede Sevdalıları Platformu” yazan profilin paylaşımları şöyle:

Sosyal Medyada Paylaşın!

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir