İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Aşure Dağıtımına Yoğun İlgi

Gerede’de Aşure Günü münasebetiyle cuma günü cuma namazını müteakip Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlara aşure tatlısı ikram edildi.

Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan kazanlarla Aşure dağıtım programına katılan Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal ve Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar da vatandaşların muharrem ayını kutlayarak halka aşure dağıttı. Aşure Dağıtım Programında kadınlar için de ayrı bir stand kuruldu.

Aşure dağıtımına Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın yanı sıra İlçe Emniyet Müdürü Ethem Çakır, AK Parti İlçe Başkanı Ali Şafak ve Yönetim Kurulu Üyeleri, STK temsilcileri ve belediye meclis üyeleri de katıldı. Aşure dağıtımında İlçe Müftüsü Abdurrahman Şenoğlu da aşure duası yaptı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte vatandaşlara aşure dağıtan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, aşurenin geleneklerimizde önemli bir yer tuttuğunu belirterek, “Aşure günü nedeniyle tüm vatandaşlarımızın muharrem ayını en içten dileklerimle kutluyorum. Muharrem ayının dostluk ve kardeşlik duygularımızı pekiştirmesini, birlik ve beraberliğimizi artırmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum” diye konuştu.

Kaymakan Ünsal da vatandaşların muharrem ayını tebrik ederek hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın!

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir