İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apaydın “Ben de varım” dedi!

Gerede’nin kuyumcu esnaflarından Metin Apaydın, dün katıldığı radyo programında Gerede Belediye Başkanlığı için MHP’den aday adayı olduğunu duyurdu.

Gerede’de Kuyumcu Metin olarak bilinen Metin Apaydın, dün Gerede FM’de canlı yayına katılarak yerel seçimlerle ilgili çeşitli değerlendirmelerde bulundu. Daha önceden, 2014 yerel seçimlerinde belediye başkan aday adayı olan ve 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde ise Milliyetçi Hareket Partisi’nin 2. sıra milletvekili adayı olan Apaydın, 2019 yerel seçimleri için belediye başkan aday adayı olduğunu açıkladı.

Apaydın, Gerede’de yayın yapan bir yerel gazete tarafından, sanki MHP’den kaliteli adaylar çıkmaz gibi bir haber yapıldığını, kendisinin de buna tepki olarak aday adayı olduğunu söyledi.

Gerede’deki siyasilerin sosyal medya paylaşımlarına tepki gösteren Apaydın, “Gerede’ye hizmet etmek sosyal medyadan resim paylaşmak değildir. ‘Yaptım’ demektir.” diye konuştu.

Apaydın, Gerede’nin artık “-cek -caklı” projelere değil, kaybettiği 5 yılı önümüzdeki 5 yılda geri kazandıracak kişilere ihtiyacı olduğunu söyledi.

Apaydın’ın Gerede için hazırladığı projelerinden de bahsettiği ve 2019 yerel seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunduğu program yaklaşık 1 saat sürdü.

Metin Apaydın kimdir?

6 Ekim 1970 tarihinde Bolu ili Gerede ilçesi Yeşilvadi köyünde doğdu.
İlkokul eğitimini Yeşilvadi Köyü’nde, ortaokul ve lise eğitimini Gerede’de aldı.
Lisan eğitimini Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde tamamladı ve 2 yıl içerisinde Mali Müşavir olmaya hak kazandı. Apaydın ayrıca ön lisans düzeyinde İlahiyat eğitimi de aldı.
1988 yılında esnaflığa başladı. 1993 yılında Kuyumcu Metin Ltd. Şti.’ni kurdu.
Şu anda Gerede Gayrimenkul ve Apaydın İnşaat firmalarının de yönetim kurulu başkanlığını yapıyor.
2009 yılında Kahinin Son Sözleri isimli kitabı yayınlandı.
2014 yılı yerel seçimlerinde MHP’den Grede Belediye Başkan Aday Adayı oldu.
2015 genel seçimlerinde MHP’nin Bolu 2. sıra Milletvekili Adayı oldu.
30’a yakın yabancı ülkeyi de ziyaret ettiğini, gezdiği şehirlerde yerel yönetim çalışmaları hakkında bilgi aldığını, notlar tuttuğunun altını çizen, iyi derecede İngilizce, az derecede Rusca ve Arapca bildiğini belirten Apaydın, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın!

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir